11 Aralık 2008 Perşembe

HAFTASONU FUTBOL


12 Aralık Cuma
20:00 Gençlerbirliği - Galatasaray / Lig Tv
21:30 Borussia Dortmund - B. Monchengladbach / 24

13 Aralık Cumartesi
13:00 Diyarbakırspor - Manisaspor / D Spor
14:45 Middlesbrough - Arsenal / Spormax
15:00 Bursaspor - Trabzonspor / Lig Tv
16:30 Stuttgart - Bayern Munich / 24
19:00 Beşiktaş - MKE Ankaragücü / Lig Tv
19:30 Tottenham - Manchester United / Spormax
20:00 Le Mans - Bordeaux / Kanal A
21:00 Valencia - Espanyol / Ntv Spor
22:00 Rennes - Nantes / Kanal A
23:00 Barcelona - Real Madrid / Ntv

14 Aralık Pazar
13:00 Kasımpaşa - Gaziantep Bşb. / D Spor
16:00 Inter - Chievo / Ntv Spor
18:00 Hoffenheim - Schalke 04 / 24
18.00 Nice - Lille / Kanal A
18:00 Chelsea - West Ham United / Spormax
19:00 Fenerbahçe - Antalyaspor / Lig Tv
21:30 Juventus - Milan / Ntv Spor
22:00 O. Lyon - Marseille / Kanal A

AROG
Cem Yılmaz 'ımız ne yapsa takip edilir mantığıyla sinemada yerimizi aldık almasına ama öncesinde Terminatör 2 ' den beri sinema önü bilet kuyruğu kavramını unutmuştuk . Hatırladık iyi oldu . Bayram ile birleşen tatil zamanı vizyona girip ilk 3 günde bilmem ne kadar seyirci rekoru kırma hadisesini düşünmüş olmalı yapımcılar . Yoksa neden Capacity 3.katta 150-200 kişilik kuryuk oluşsun ?

Gelelim filme ve bizi ilgilendiren asıl konuya . Ülkenin en komik adamının baştan sona keyifli kelime oyunlarıyla bizleri oturduğumuz yerden gülümsetmesi ile geçen filmin final sahnesinin bir ''futbol maçı'' ile bitmesi üzerine konuşulması gerektirecek kadar önemli . Bir komedi filminin bu tür bir finalle bitirilmesi biraz ticari kokan zihniyet olarak aklımıza takılsa da kredisi bol olan ağabeyimiz için art niyetlerimizi biraz olsun erteleyelim istiyoruz .

Filmde öncelikle çizgilerin ateşe verilmesi ile etkileyici bir futbol sahası görüntüsü hasıl oldu . Türk Milli takım forması kıvamında taş devri kürkleri , kafa topuna çıkan adamın T-Rex tarafından havada kapılması ve dizlerinin üzerinde kayarak gol sevinci yaşayan oyuncunun sahadan çıkarak ateşe düşmesi oldukça komikti . Eski zaman kötü tezahürat nostaljisi ile tabela işaretleri de diğer akılda kalanlardı . 8 gol yiyen kalecinin futbola küsüp sürekli rakı içmesi ile eski Fenerli Yaşar'ı anımsatırken , gol olur söylemi ile Rıdvan Dilmen'i perdede görmek güzeldi . Gol sonrası yengeç dansı ile rol kesenler ve rakip takım oyuncularının Fenerbahçe'nin yabancı oyuncularından oluşması yapımcıların hangi renge gönül verdiklerini bizlere güzelce anlattı . Çalımlar , vuruşlar , kurtarışlar ve de hareketlerden acemi işi denilecek bir durum ortaya çıksa da bir futbol filmi olmadığını bildiğimizden fazla üstünde durmaya gerek yok derim . Ve sonuç olarak gayet güzel ve etkileyici final sahnesi olduğunu belirtmek isterim .

Gitmeyen varsa ne duruyorsunuz derim ve herkese bol keyifli haftasonları dilerim .

Futbol Nostalji # 1
Amaral .
Beşiktaş (2002-2003)
Müslüm Baba'ya benzerliğiyle dikkat çekti .
Şu anda Avustralya'da Perth Glory adlı bir takımda .
Futbol yaşamından önce mezar kazıcılığı yapmış olmasını da ekleyelim portfoyüne ...